Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

Batman Arkham Knight

.En son olarak da haziran 2015’teoyunseverlerle buluşan Batman:Arkham Night ile devam ediyor.
24.12.2015 20:22:00

Bilindiği gibi Rocksteady  2004 yılında Londra’da kurulan bir oyun geliştirme firması.Daha sonra Warner Bros.tarafından satın alınsa da öncesinde projesine başlanan oyunların yeni versiyonları piyasaya sürülmekte.Seri  2009 da piyasaya sürülen Batman:Arkham Asylum ile başladı.Onu  2011 de Batman:Arkham City takip etti .En son olarak da haziran  2015’teoyunseverlerle buluşan  Batman:Arkham Night  ile devam ediyor.

Batman:Arkham Night ‘ın Konusu

Oyun Batman:Arkham City’nin yani Jokerin ölümünün  bir yıl sonrasında geçiyor. ,Batman baş düşmanının ölümünden sonra boşluğa düşmüştür.Joker ölmüştür ama şehir halkı kendini daha güvende hissetmiyordur çünkü şehirde suç oranları çok yükselmiştir.Bu ortam Batman’in düşmanları Penguin,Two-Face ve Harley Quinn’in onu öldürme amacıyla birleşmelerine sebep olmaktadır.Bir Halloween gecesi yine bir düşman Scarecrow  Gotham’ı şehrin heryerine yerleştirilmiş toksin bombaları ile tehdit eder.  Genel hava olarak ikinci oyundan daha kasvetli  bir Gotham şehri yaratıldığını da söylemek mümkün.

Batman:Arkham  Night’da Yenilikler

Oyunda takip edebileceğiniz en önemli kılavuz gökyüzüne yansıtılan batman işareti .Diğer bir kılavuz ise Barbara Gordon yani Oracle.Batman’in kullandığı aletlerde de seçenekler artmış.Oyunun bu sürümünde Batmobile ‘inde özellikleri çok artırılmış.İki moda sahip:Takip ve Savaş.Bu modlardan birbirine istenildiği anda geçiş yapmak mümkün.Batman Batmobile’in içinde olmasa bile takip özelliği kullanılabiliyor.Savaş moduna alındığında Batmobile otomobilden çok bir tanka benziyor. Bu oyun ayrıca yeni bir karakter içeriyor :Arkham Night. Oyunu multiplayer özelliği bulunmuyor.Daha önceki versiyon Batman:Arkham City de Joker öldüğü için bu yeni oyunda Joker karakteri yok.Batman:Arkham Night  Play Station 4,XBox one ve Microsoft Windows için uygun olarak piyasaya sürüldü.

Batman:Arkham Night Karakterleri

Oyun geniş bir karakter  kadrosuna sahip.Gelmiş geçmiş Marvel Comics karakterlerini bulmak mümkün.Oyunun en önemli karakteri tabi ki Batman , ona eşlik edenler Robin ,Nightwing,Catwoman,Barbara Gordon ,Scarecrow,Penguin,Two-Face ,Poison Ivy,Harley Quinn  sayılabilir.

Batman:Arkham Night bu karakterler ve özelliklerle serinin hayranlarını memnun edecek gibi görünüyor.

Etiketler: batman arkham knight,batman,batman oyna,

Benzer Haberler