Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

Bizim Çiftlik Oyunu Nasil Oynanir?

Bizim çiftlik oyunu simulasyon türü bir oyundur. Simulasyon türü oyunlar arasinda daha çocuk oyunlarina yakin fakat her yasa hitap eden bir oyun türü oldugundan hemen hemen her yas grubunun ilgisini çekiyor
12/23/2015 6:24:00 PM

 

Bizim çiftlik oyunu simulasyon türü bir oyundur. Simulasyon türü oyunlar arasında daha çocuk oyunlarına yakın fakat her yaşa hitap eden bir oyun türü olduğundan hemen hemen her yaş grubunun ilgisini çekiyor. Dolayısıyla hemen hemen her yaş grubunu bu oyunu oynarken görmek mümkün.

Bizim çiftlik oyunu nerede oynanır?

Bizim çiftlik oyunu, facebook tabanlı bir oyun olsa da oyun siteleri benzerlerini üretip web sitelerine yüklemektedirler. Bu oyunu birçok sitede oynamanız mümkündür.

Bizim çiftlik oyunu nasıl bir oyundur?

Bizim çiftlik, sıfırdan başladığınız bir tarım arazisini ekip biçerek, mahsullerinizi başka yerlere satarak veya mahsullerinizden yeni ürünler elde ederek daha fazla para kazandığınız bir simulasyon oyunudur. Oyun farmville türevi oyunları hatırlatıyor. İşleme mantığı olarak aynı tür bir oyun. Oyunda kendi çiftliğinizi kurmanız gerekiyor ama bu belli bir zaman alıyor, hemen olmuyor. Ayrıca hayvanlarda besleyebiliyorsunuz. Örneğin inek beslerseniz süt kazanıyorsunuz.

Oyun online tabanlı bir oyun olduğu için sadece üye olup, daha sonra gittiğinizde bile üye olduğunuz için çiftliğinizde yaptıklarınızın silinmesi kaygısını taşımadan geri döndüğünüzde çiftliğinizi bıraktığınız gibi bulabilirsiniz. Bu sizin açınızdan çok avantajlı bir durumdur. Saatlerce oyunun başında beklemeniz gerekmez.

Ayrıca oyunda her şey aslına uygun olarak tasarlanmıştır. Çiftlik evi, hayvanlar, tarlalar, tarlalara ekilecek olan mahsuller, çiftlik eşyaları, çiftlik motorları gibi ayrıntılara çokça yer verilmiştir. Bu yüzden oldukça zevklidir. Ayrıca oyunu biraz ilerttikten sonra tarlalarınızı ve çiftlik arazinizi çitlerle çevreleyebilirsiniz. Ama tüm bunları yapabilmek için düzenli olarak para biriktirmeniz ve haybeye harcamamanız gerekmektedir. Oyunu düzenli oynarsanız kısa sürede büyük bir çiftliğiniz, bir sürü tarım araziniz ve bolca hayvanınız olacaktır.  İyi eğlenceler!

Etiketler: bizim ciftlik,bizim çiftlik oyna,bizim çiftlik nasil oynanir,

Benzer Haberler