Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

HearthStone Oyunu Hakkinda

Kart oyunlari hem güçlü bir zihin egzersizi, hem strateji kullanma sanati hemde eglenceli vakit geçirme yolu olabilirler.
1/6/2016 9:14:00 PM

Kart oyunları hem güçlü bir zihin egzersizi, hem strateji kullanma sanatı hemde eğlenceli vakit geçirme yolu olabilirler. Genelde bu tür oyunlar online kategorilerde de en çok tercih edilen oyunlardır. Çünkü insanlar kazanmak ister. Bunun için bir deneme yapıp çekilmek onlara yetmez. Firmalar bu nedenle iyi kurgularla piyasaya sundukları oyunlardan başarılı sonuçlar elde ederler. İşte başarılı sayılan kart oyunların biride HearthStone oyunu. Blizzard Entertainment tarafından üretilmiş dijital strateji oyunuda diyebiliriz. Oyunu tanımanız adına oyundaki temel kartlar hakkında şöyle kısaca bilgi verelim.

Battlecry Kart Özelliği

Bu kartı oyunda kullandığınız an üzerinde yazan özellik aktive olur. Eğer oyuna bu kartı başka bir kart ile sürerseniz özellik aktive olmaz.

Choose One Kart Özelliği

HeartStone içinde bu kartı kullandığınızda bu kart üzerinde yazan özelliklerden yalnızca biriniz seçmeniz gerekir. Bu kartlar Duruid kartları olarak adlandırılırlar.

Enrage Kart Özelliği

Bu özelliğe sahip minion zarar görünce aktive olur. Hasar gören minion tekrar canına döndürüldüğünde kart özelliğini kaybeder.

Silence Kart Özelliği

Bu özellik kullanıldığında bir karta etki eden artı ve eksi özellikler yok edilmiş olur ama eğer yok edilecek özellikler başka bir minion tarafından sağlanmışsa bu işlem gerçekleşmez.

Freeze Kart Özelliği

Hem minionlara hemde herolara etkisi vardır. Eğer bir karakter freeze olmuşsa bu bir sonraki turnde oynayamayacağı anlamına gelir. Freeze olmuş karakter için silence özelliği kullanmak isterseniz bu durum freeze özelliğini yok edecektir.

Secret Kart Özelliği

Bir kart bu özelliğe sahipse adı gibi kapalı sürülür. Mage, Paladin ve Hunter kartları bu kategoridedir. İstediğiniz kadar bu kartı kullanabilirsiniz ancak bu durumda oyunda bazı esnekliklerinizde sınırlanmış olur. Mesela aynı anda yalnızca bir tane secret kart oynayabilirsiniz ve bu kartı oynamanız durumunda rakip kartın özelliğini göremezsiniz.

 

 

 

Etiketler: HearthStone, Battlecry Kart, Choose One, Enrage Kart, Freeze,

Benzer Haberler