Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

Her Yasin Vazgeçilmezi: League of Legends

Dünyaca ünlü League of Legends video oyunu Riot Games tarafindan olusturulmus ve 2009 tarihinde piyasaya sürülmüstür.
1/12/2016 10:18:17 AM

Dünyaca ünlü League of Legends video oyunu Riot Games tarafından oluşturulmuş ve 2009 tarihinde piyasaya sürülmüştür. League of Legends, Türkçe anlamı Efsaneler Ligi olan oyun, buna yakın olan Warcraft oyunu haritasından esinlenilerek kurulmuştur. Bu harita aynı zamanda oyuncular tarafından en çok tercih edilen ve oynan haritadır. League of Legends oyununda Türkiye, EU West, East gibi birçok sunucu desteği mevcuttur. LOL Türkiye sunucusunda oyun içi sesler, konuşmalar, yazılan yazılar, eşya isimleri Türkçedir ve daha çok Türk oyuncu bulunmaktadır.

Nasıl Oynanır?

İlk olarak oyuncu hangi haritada oynayacağına karar verecektir. Bu online oyunda 4 adet harita vardır. Bunlar: Sihirdar Vadisi olarak adlandırılan ve en çok tercih edilen harita olan Summoner’s Rift, Uğursuz Koruluk, Sonsuz Uçurum ve Kristal Kayalık’tır. Bu haritalardan kısaca bahsedecek olursak Sihirdar Vadisi’nde Her takımda 5 oyuncu bulunan 2 takımın mücadelesinin yaşandığı bir oyun oynanır. Her oyuncu başlangıçta savaş veya savunma eşyaları alarak 3 koridora dağılır ve ormanda karşı takım ile karşılaşıp üstün gelmeye çalışır. Uğursuz Koruluk’ta, Sihirdar Vadisi’ne yakın ama biraz daha yatay bir harita mevcuttur. Sonsuz Uçurum’da her iki takımdan en fazla 3 oyuncu olur ve Nexus binası dediğimiz ana binayı yıkmaya çalışırlar. İlk yıkan takım oyunu kazanır. Kristal Kayalık’ta ise bir yuvarlak çember harita içerisinde oynanır.  Bu haritada bazı görevler vardır. Bu görevleri yaparak takımınıza puan kazandırabilirsiniz.

Hakkında Çıkan Haberler

Pek çok oyun sitelerinde ve oyun haberlerinde bu online oyun uzun zamandır haberlerin en üstünde kalmayı başarmıştır. Bunda kuşkusuz oyunun azımsanmayacak oyuncu sayısı önemli etkendir. Gerek kullanıcı yorumları, gerek forum siteleri, gerek gelmiş ve gelecek olan güncellemelerle oyun  hakkında birçok habere ve bilgiye ulaşabilirsiniz. Şu an için geçerli olan en güncel haber ocak ayında indirime girecek oyun içi şampiyon ve kostümlerdir. Hasılat konusunda da zirveyi zorlayan League of Legends, yaptığı özel turnuvalarla da büyük bir kitleye ulaşmıştır.

Oyun İçin Ödemeler

Oynadığınız her oyunda, her ne kadar oyun içi para geliyor olsa da belki bu sizlere yetmiyor olabilir. Oyunun her kullanıcısına sunmuş olduğu oyun içi satın alınan Riot Points sayesinde herkes kendi hesabını güçlendirip kostüm veya şampiyon satın alabilir. Oyun içi satın alma dışında bazı dergilerden veya kampanyalardan da puan kazanabilirsiniz.

 

Etiketler: League of Legends oyna, League of Legends hile,

Benzer Haberler