Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

Içindeki Kahramani Bekletme : Lego Marvel Super Heroes

Oyun dünyasinin harikalar diyarinin ötelerine geçeli epey zaman oldu. Hatirliyorum da hayal gücümüze uygun oyunlari düslerdik eskiden.
1/10/2016 4:51:00 PM

Oyun dünyasının harikalar diyarının ötelerine geçeli epey zaman oldu. Hatırlıyorum da hayal gücümüze uygun oyunları düşlerdik eskiden. Boyut bile denmeyecek tek boyutlu aksiyon oyunlarından günümüze kadar geçen zaman içerisinde oyunlar sanki başka medeniyetlerce yapılıyormuşçasına detaylar ve hayal ötesi karakterlere kavuştu. Peki, bu oyunlar arasında Lego tutkunlarını cezbeden Lego Marvel Super Heroes oyunu nasıl bir oyun?

Hep birlikte içerisinde barındırdığı karakter çeşitliliği ile inceleyelim.

Oyunun üreticisi kim?

Birbirinden ünlü çizgi romanlarla beraber kahramanları haytamıza katan Marvel, Lego Marvel Super Heroes oyununu oyun severlere sunuyor.

Oyunun tarzı nedir?

MMOPRG de denilen, Birçok oyuncunun oyun konsolu ya da bilgisayarından veri bağlantısı ile internete erişerek topluca oynayabildiği ve oyun içerisinde beğendiği bir karaktere büründüğü oyun tarzındadır.

Oyunda kaç karakter var?

Gözünüzü kapatın ve en süper kahramanları hayal edin. Aklınıza gelen tüm kahramanlar neredeyse var. Yeşil dev Hulk’ tan Kaptan Amerika’ya, Thor’dan Örümcek adama kadar birbirinden farklı kahramanlar birbirinden ilginç özellikleriyle oyunda sizleri beklemekte. Süper kahraman olmak için yapmanız gereken yaklaşık 150 karakterden kendinize uygun olanı seçip başlamanız. Oyun ‘un karakterlerin tümü açık olarak gelmediğini hatırlatmakta fayda var.

Nasıl oynanır?

Öncelikle oyunda Lego şekillerinde olan her karakterin kendine has özellikleri ve işlevleri olduğunu belirtelim. Bir karakterin yapabildiğini diğer bir karakter yapamıyor. Oyun ilerledikçe açık olmayan karakterlerin kilidi açılıyor. İlerleme genel olarak oyun sırasında sizlere verilen bulmacaları çözmenizle sağlanıyor. Oyun akıcı ve bulmacalar bu akıcılığı düşürecek kadar zor değil.

Lego Marvel Super Heroes oyunu oynanmaya değer oyunlardan biri. Çocukluğumuzun hareketsiz Legolarının ekranlarda canlanacağı aklınıza gelimiydi bilmem ama Marvel oyunuyla aklımıza gelmeyeni başımıza getirmiş görünüyor.

               

 

 

Etiketler: Lego Marvel Super Heroes oyna, ,

Benzer Haberler