Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

METAL GEAR SOLID 5 PHANTOM PAIN INCELEME

Oyun dünyasinin gelmis en geçmis en sinematik, en iyi hikaye ve senaryoya sahip ve belki de en duygusal oyunlarindan biridir Metal Gear Solid serisi.
1/14/2016 6:27:34 PM

Oyun dünyasının gelmiş en geçmiş en sinematik, en iyi hikaye ve senaryoya sahip ve belki de en duygusal oyunlarından biridir Metal Gear Solid serisi. Başlangıçta 32 bit görüntü netliği ile Play Station One platformu için çıkışını yapmış ve ilk ana karakterimiz, Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots oyununda Old Snake olarak gördüğümüz, zamanın Solid Snake’i idi. Öyle karmaşık, düşündürücü ve bir o kadarda güzel bir senaryo ile, dönemin en farklı oynanış unsurlarını barındırıyordu.


            Günümüz yeni nesil Metal Gear Solid oyunlarında da aynı yapı devam ediyor. Aksiyonun yanı sıra taktiksel – gizlilik ögeleri oynanışa zenginlik katıyor. Son oyun olan MGS 5: Phantom Pain, ciddi anlamda baş yapımcı Hideo Kojima ustanın Konami’den ayrılmadan önce oyunculara armağan ettiği en harika hediye oldu. Oyun öylesine mükemmel ki bir oturuşta 5-6 saatimi harcadığım, bir tarafı Afrika diğer tarafı Afganistan’da geçen muhteşem bir serüven oldu. Yeni oyundaki kahramanımızı Punished “Venom” Snake lakablı ile tanıyoruz. Sevenleri bilir ki MGS serisinin en güçlü ve önemli yanını ana karakterimiz oluşturuyor. Zira, asıl MGS 3: Snake Eater’daki Naked Snake (Big Boss), diğerlerinin babası konumunda. Aslında son oyunda da Big Boos ile oynuyoruz, hatırlarsanız MGS: Ground Zeroes’da ana üssümüzü kaybetmiştik. Big Boss’un ortağı Kazuhira Miller, patlamada herkes gibi yaralanmış ve oyun güzel bir açılış ile bu şekilde noktalanmıştı.

            Son oyun olan Phantom Pain, Ground Zeroes’un kaldığı yerden devam ediyor ancak 9 sene sonrasını konu alıyor. Patlamadan sonra 9 yıl boyunca komada olan Snake, elbette bütün dünya tarafından aranan bir düşman konumunda. Episode 0 olarak epik bir açılış bölümünün ardından, Venom Snake ile Afganistan bölgesinde hem eski Sovyet askerlerine karşı çatışarak, hem de baş düşman Skull Face’e karşı ciddi bir mücadele vererek, öncekinde kaybettiğimiz ana üssümüzü güçlendiriyoruz. Bu oyunda ana hikayeyi oynarken, aynı zamanda hikaye içerisinde kurtaracağımız esirler, teknisyenler, mühendisler gibi önemli insanları üsse göndererek, üssümüzü genişletiyoruz. Yine klasik MGS oyunlarındaki taktiksel savaş unsurları varlığını koruyor. Uzun soluklu bir MGS serüveni hala oynamadıysanız sizleri bekliyor.

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONEEtiketler: MGS 5: Phantom Pain oyna, MGS 5: Phantom Pain hile,

Benzer Haberler