Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

METAL GEAR SOLID V

Konami ve Hideo KOJIMA ortakliginda gelistirilen ve bunca yildir özellikle konsol platformunun ve Play Station cephesinin en fenomen oyunlarindan olan Metal Gear Solid serisi, pek çogunuzun bildigi gibi besinci oyunu ile seriye son verdi.
1/10/2016 8:54:00 PM

Konami ve Hideo KOJIMA ortaklığında geliştirilen ve bunca yıldır özellikle konsol platformunun ve Play Station cephesinin en fenomen oyunlarından olan Metal Gear Solid serisi, pek çoğunuzun bildiği gibi beşinci oyunu ile seriye son verdi.

Aslında tam olarak son verdi mi belli değil, önceden Metal Gear Solid 4: The Guns of The Patriots çıktığında, Hideo Kojima serinin son oyunu olduğunu söylemişti. Ancak sonradan yeni MGS oyununun duyurulması ile anladık ki aslında serinin değil, Solid Snake hikayesinin son oyunuymuş. Gerçi her ne kadar efsane Big Boss’un da sonunu görmüş olsak bile, oyun güçlü hikaye yönü ile yeniden monitörlerimize gelmeyi başardı.

Hikayesi

            MGS serisinin her zaman karmaşık bir hikayesi olmuştur, hatta tam olarak anlamış olsanız bile oturup anlatması oldukça güçtür. Bu yüzden, serinin son halkasında da bir karmaşa mevcut. Sizlere Metal Gear Solid 5’in karmaşasını açıklayalım. Öncelikle 5. Oyun, iki parçadan oluşuyor. Geçtiğimiz yıl çıkan Metal Gear Solid: Ground Zeroes, 5. Oyunun birinci parçası. Bu sene çıkan MGS: Phantom Pain ise, serinin 5. Oyununun son parçası. Yani bunlar birbirini takip eden iki bölümlük dizi gibiler, ama elbette Phantom Pain ana halkayı ve ana hikayeyi oluşturduğu için asıl oyunumuz bu olmuş oluyor. Ground Zeroes oyunu, baştan sona Chiko ve Paz’ı kurtarmak üzerine, büyük bir haritada yan görevlerinde varlığı ile geçiyor. Ayrıca yine baştan sona Big Boss ile oynuyoruz. Phantom Pain’i ise, Big Boss’un hayaleti olarak niteleyebileceğimiz Venom Snake ile oynuyoruz.

Phantom pain

            Phantom Pain, Ground Zeroes’ın bittiği yerden, 9 yıl sonrası şeklinde devam ediyor. Bu sayede Big Boss’a ne olduğunu ve neler planladığını da öğreniyoruz. Eğer son oyunu oynayacaksanız, mutlaka MGS: Ground Zeroes’ı oynayın.

Etiketler: Metal Gear Solid 5 oyna, Metal Gear Solid 5 indir,

Benzer Haberler