Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

Ori and the Blind Forest Nasil Oynanir?

Ori And The Blind Forest oyuncuya heyecan yasatmayi bilen, sanatsal içerigi ile göz dolduran bir oyun. Bu oyun bagimsiz yapimcilarin elinden çikmistir.
1/15/2016 7:46:00 PM

Ori And The Blind Forest oyuncuya heyecan yaşatmayı bilen, sanatsal içeriği ile göz dolduran bir oyun. Bu oyun bağımsız yapımcıların elinden çıkmıştır. Oyunların piyasasını ilerleten firmalar genelde büyük firmalardır. Ama günümüzde bağımsız firmalar da oynanması çok keyifli oyunlar yapmaktadırlar. Bu oyunlar oyuncuların hem kalbine hem de göz zevkine hitap etmektedir. Moon Studios tarafından geliştirilen oyun, sahnelerinin ve detaylarının sanatsallığı ile hemen dikkat çekmektedir. Ori And Black Forest nasıl oynanır diye sorduğumuzda kendimizi oyuna bırakmamız gerektiği söylenebilir.


·         Fantastik Dünyaya Hoş Geldiniz

Bu oyun bir platform türü oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Ori bir minik kahramandır. Oyun bu kahramanın seyahatini anlatmaktadır. Ormanın canlılığını sağlayan Ruh Ağacı bir yaprak düşürür. Bu yaprak fiziksel yaşam formu şeklini alır. İşte bu form Ori’dir. Ori iki bacaklı bir beyaz kedi görünümündedir. Naru onu sevgiyle büyütmüştür. Mutlu günler kısa sürer çünkü Ruh Ağacı eski gücünü yitirmektedir. Orman güzelliklerini kaybetmeye başlar. Ori’nin amacı bu kötücül ortamı eski haline getirmektir.

·         Tehlikeli Bir Yer: The Blind Forest

Seyahat boyunca renk renk ve büyülü mekânlar arasından geçiyorsunuz. Ama bu seyahat tuzaklarla ve tehlikeli yaratıklarla dolu. Oyun diğer platform yapımlarına benzemektedir. Fakat görsel şölenin tatmin edici olması ile oyunumuz diğerlerinden ayrılır.

Ori, Forest kadar çevik hareket ederek zorluklardan, düşmanlardan ve tuzaklardan kaçabiliyor. Forest oyun boyunca hep korku öğeleri barındırıyor. Ve oyun ilerledikçe Ori de güçleniyor. Gereken nesneler ise tehlikeli yerlerde saklanmış vaziyette bulunuyor.

Oyun Diğer RPG oyunları ile benzer nitelikler de taşıyor. Mesela yetenek puanları biriktirilebiliyor.


·         Konuşmayan Kahraman Ori

Ori konuşmayan bir kahraman. Arka planda ise hikâyeyi anlatan, tok sesi olan bir anlatıcı var. Bu seslendirme oyunun atmosferinin daha da tatmin edici olmasını sağlıyor.

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONEEtiketler: Ori and the Blind Forest ücretsiz, Ori and the Blind Forest ,

Benzer Haberler