Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

ORTAÇAG’DAN GELEN OYUN

Imperia Online, Ortaçag’da geçen web tabanli strateji oyunlarindan biridir. Online olarak oynanan oyun Ogame oyun tarzi olsa da ondan farki Ortaçag’da geçiyor olusudur.
1/8/2016 10:47:00 PM

İmperia Online, Ortaçağ’da geçen web tabanlı strateji oyunlarından biridir. Online olarak oynanan oyun Ogame oyun tarzı olsa da ondan farkı Ortaçağ’da geçiyor oluşudur. Moni Dochev ve Dobroslav Dimitrov tarafından kurulmuş İmperia Online LTD çatısı altında çıkan oyun 23 Ağustos 2005 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Oyunun sunucuları Bulgaristan’da bulunmaktadır. İos, Android, Windows Phone ile uyumlu olan oyun, sosyal ağlar üzerinden de oynanabilir. Age of Empires ile büyük benzerlik gösterir. İmperia Online’ın ilk Dünya Kupası 2011 yılında gerçekleşmiştir. Bu turnuvayı Bulgar Milli Takımı kazanmıştır. İkincisi 2012 yılında düzenlenen Dünya Kupası’nı yine Bulgar Milli Takım kimseye kaptırmamıştır. 2013 yılında ise yapılan üçüncü turnuvada Bulgarlar kupayı Hırvatlara kaptırmıştır.

Nasıl Oynanır?

Online oynanan oyunda hedef, oyundaki en yüksek puanı kazanarak Dünya’ya tek başına ya da ittifakla hükmetmektir. Bunu gerçekleştirmek için kolonileri birleştirerek kurduğunuz imparatorluk ile başka imparatorluklara saldırabilir ya da binalar, ordu ve araştırmalara para harcayabilirsiniz. Savaş daha çok ve daha hızlı para getirse de barıştan yana olan oyuncular da para kazanabilmektedir. Bu online oyunun Klanlar Savaşı ile benzerlikler gösterdiği fark edilecektir. Klanlar Savaşı’nda bireysel ve klan savaşı varken, İmperia Online’da üç tür savaş vardır. Bunlardan en çok ganimet getireni kale kuşatma savaşıdır. Bu savaş yapıldığında düşmanın tüm kaynakları elde edilebilir. İkinci savaş şekli yağma yapmaktır. Bu savaşla saldırılan düşmanın nüfusu katledilerek düşmana hem zarar verilir hem de öldürülen düşman başına altın kazanılır. Yağma, savaşmadan getiri sağladığı için tercih edilmez. Fakat oyuna ilk başlandığında kolay para için yapılır. Üçüncü saldırı türü Meydan Savaşı’dır. Bu savaşta tek amaç düşman orduyu yok etmektir. Altın getirisi çok azdır.

Kurallar ve Üyelik

Her şeyden önce adil oynanmalıdır. Kuralları ihlal eden oyuncu oyundan atılabilir. Herhangi bir hile yaptığı anlaşılırsa hesabı yöneticiler tarafından silinir. Herkes bu oyun için hesap açabilir. Benzer strateji oyunlarının çoğunda olduğu gibi İmperia Online Ortaçağ oyununda da hesabınıza Premium alabilirsiniz. 

Etiketler: Imperia Online oyna, Imperia Online hile,

Benzer Haberler