Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

Pillars of Eternity Oyun Inceleme

Macerali oyunlari seviyorsaniz ve dilediginiz karakteri seçerek onu her seviye sonunda yükseltmek istiyorsaniz bu oyun tam size göre.
1/16/2016 7:21:00 PM
800x600

Maceralı oyunları seviyorsanız ve dilediğiniz karakteri seçerek onu her seviye sonunda yükseltmek istiyorsanız bu oyun tam size göre. Daha önce çok ilgi gören RPG ve Baldur’s Gate ya da Icewind Dale gibi oyunları da oynamışsanız bu oyunu kesinlikle keşfetmelisiniz. Kendine has grafik çizimleri, dünyanın her ırkından olan karakterleri ile tam anlamıyla size keyifli anlar  yaşatacak. Pillars of Eternity oyunu, Eora adı verilen kırsal bir bölgede geçiyor. Oyunun konusunda karakteriniz olmaması gerektiği bir anda Eora topraklarında buluyor kendini. Hikaye, arkadaşlarınızla karavanınızla yolculuk esnasında gece yarısında mola verdiğiniz yerde başlıyor. Mola verdiğiniz ormanın içinde saldırıya uğrarken bütün bunları doğal sonuçlarla oluşmadığını, doğaüstü güçlerle ilgili olduğunu farkedip hemen nasıl çözebilirim diye düşünmeye başlıyorsunuz.

               

Nasıl Oynanır

 Pillars of Eternity, oyun sizin oynarken söyleyeceklerinize göre şekilleniyor. Karakterinizin ormandaki saldırıya kadar olan geçmiş hayatında neler yaptığı ile nasıl yaşadığını oyunda kendinizin vereceği talimatlarla belirliyor ve böylece kısmen gelecekte neler olacağı konusunda da bazı fikirleredinmiş oluyorsunuz. Yani oldukça interaktif şartlarda oynanan bir oyun. Ormandaki saldırıdan sonra yanınıza eşlik etmesi için kısa bir süreliğine size bir karakter daha gönderiliyor.

 

Karakterleri

 Oyun oynarken hem en fazla 6 kişilik bir grup oluşturabilir hem de tek başınıza devam edebilirsiniz. Kuracağınız gruptaki tüm karakterler sizin istediğiniz şekilde yaratılmış olacak. Oyunun karakterleri ile kısıtlı kalmak zorunda değilsiniz. Oyunu bitirirken tek başınıza yapmaya karar verirseniz de bu sizin kazanacağınız puanlar açısından daha avantajlı olmanızı sağlayacaktır.

 

Yorumlar

Turn-based savaş sisteminin kurulu olan oyunun bu kısımları son derece eğlenceli. Karakterlerin etkileşimi ve savaş animasyonları oldukça başarılı olan strateji oyununda yarı insan yarı su canlısı olan ırklar, renkli derileriyle perdeli ayak ve elleri bulunan karakterler de yer alıyor ve oyunu daha cezbedici kılıyor. Yapımcıların da yaratıcılığı oldukça geniş olsa gerek ki ilham kaynaklarının Japon ve Polak mitolojisi olduklarını açıklamışlardır.

Etiketler: Pillars of Eternity oyna, Pillars of Eternity indir,

Benzer Haberler