Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

Silkroad Online : Yillarin Eskitemedigi Oyun

Bu yazida yillardir çevrimiçi oyun denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Silkroad Online oyununun tanitimini yapacagim.
1/18/2016 4:01:01 PM

Bu yazıda yıllardır çevrimiçi oyun denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Silkroad Online oyununun tanıtımını yapacağım. Oyun Joymax yapımı olup, bu firmanın amiral gemisi olarak da adlandırılabilir. Oyun ilk çıktığında basit seviye atlama, yaratık öldürme ve adından da anlaşılacağı üzere İpekyolu üzerinde kervan çekmeye dayalıydı. Sonraki yıllarda gelen güncellemeler ile Mısır Tanrıları, Yunan Tanrıları vb. tarihi ve mitolojik konuları da ele alarak dünya çağında oynanan bir oyun haline geldi.  Oyunla ilgili bilgiler ile sizlere tanıtacağım;

                Oyun içerindeki karakterler;

Silkroad Online içerisinde ana iki tane, karakter ırkları var; Bunlar Chinese(Çinliler) ve European(Avrupalılar) bu ırkların arasında ana hikâyede bir düşmanlık yok sadece çeşitlilik artsın diye yapılmış bir özellik olmaktan başka bir şey değildir. Bu iki ırk arasındaki tek farklılık silah seçenekleri; Çin ırkta Bow(Ok), Blade/Sword (Kılıç), Spear(Mızrak) vb. gibi daha çok Çinlilerle özdeşleşen silahlar var iken, Avrupa ırkında Wizard/Warlock/Cleric gibi daha büyü odaklı bunların yanı sıra Warrior/Rogue gibi daha çok dövüşe yönelik karakterler bulunmaktadır.

                Oyun karakterleri nasıl oluşturulmalıdır;

Oyun karakterler STR (Strength) ve INT (Intelligence) üzerine kuruludur. STR karakterin can puanlarını arttırıp yakın dövüş özelliklerini yükseltir, INT ise karakterin mana puanlarını yükseltip büyü yeteneklerinin vuruşlarını yükseltir. Seçtiğiniz silah ve kullanacağınız yetenekler doğrultusunda bu özellikler verilir. Bunların yanı sıra Çin ırkı içinde bulunan yetenek seçeneklerinden 3 tanesini, Avrupa ırkı ise 2 tanesini seçip bu yetenekleri tam geliştirebilir. Örnek bir karakter kurmak gerekirse;

                Avrupa Irkı Wizard/Cleric; Ana silah tercihi Staff(Büyü sopası), yan silah tercihi Cleric Rod(Küçük büyü sopası). Bu karakterin hiçbir şekilde STR ye ihtiyacı olamayacaktır çünkü uzaktan büyü ile vurmak kendisine yetecektir. Bu yüzden Bütün özellikleri INT e vererek karakterimizi çok güçlü hale getirebiliriz.

                Oyun içerindeki eşyalar;

Oyun içerinde 2 tip eşya var; 1.si silk(Oyun içi satış ile) alabileceğiniz ek güç paketi tarzında ya da özel görünüm kıyafetleri(Avatar Dress), özel hayvanlar vb. eşyalar. 2.si ise oyun içinde yaratıklardan ya da özel görevlerden verilen eşyalar. Bu eşyalar seviyelere göre farklılık göstererek diğer karakterlerden daha üstün olmanızı sağlayacaktır.

                Silkroad Online tanıtımı aslında bu kadar ile sınırlı değil, içerisinde özel savaşlar, versus savaşlar, özel(Unique) yaratıklar gibi birçok özellik barındırmaktadır. İyi oyunlar.

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONEEtiketler: Silkroad Online oyna, Silkroad Online hile,

Benzer Haberler