Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

STEAM TÜRK LİRASI DESTEĞİ

Half Life efsanesinin yapımcıları Valve firması tarafından uzun yıllardır dijital oyun satış ve oyun platformu olarak kullanılan steam, şu anda dünya çapında milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapıyor.
20.1.2016 10:54:14

Half Life efsanesinin yapımcıları Valve firması tarafından uzun yıllardır dijital oyun satış ve oyun platformu olarak kullanılan steam, şu anda dünya çapında milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Steam, küresel dijital oyun sisteminde resmen önce olduğu için lokalizasyon çalışmaları da sürekli olarak güncelleniyor.

            TÜRKÇE VE TÜRK LİRASI

Steam’e Türkçe dil desteği zaten yıllardır vardı ve eksiksizce hizmet veriliyordu. Kapsamlı ve kolay bir arayüz üzerinden oyun işlerimizi hallettiğimiz platform, sonunda Türk oyuncular için Türk Lirası desteğini getirdi. Başlarda Türk Lirası desteği ile ilgili uyumluluk olacağına dair ip uçları, steam veri tabanlarında oyuncular tarafından keşfedilmiş ve haberi yapılmıştı. Geleceğine neredeyse kesin gözüyle bakmıştık ve resmi olarak Türk Lirası desteği böylece gelmiş oldu. Artık, oyunlarınızı dijital olarak Aral gibi firmalar yerine, Steam üzerinden Türk Lirası ile alabilirsiniz. Hali hazırda Türkiye temelli kredi kartları ile alış veriş zaten mümkündü.

            DÖVİZ İLE ALIŞ VERİŞ HALA MÜMKÜN

Elbette Türk Lirası desteği sizi sadece buna bağmılı yapmıyor. Hala dolar üzerinden alış veriş yapmak mümkün. Türkiye lokalizasyonunda fiyat farkları olabiliyor. Fazla yüksek farklar olmasa da, aynı zamanda PSN ve XBLA platformlarında da karşılaştığımız gibi belli oranda bir fiyat farkı yaşanabiliyor. Bu tarz durumlarda yabancı para üzerinden alış veriş yapmanız mümkün. Ancak bu Türk Lirası desteğinin gelmesi sayesine, Türkiye’de yeni yeni gelişen oyunculuk sektörü meyvelerini vermeye başlamış gibi görünüyor. Play Station platformuna özel olarak çıkan oyunların resmi Türkçe dil desteğine sahip olması gibi gelişmeleri de göz önüne aldığımız zaman, durum gerçekten bizler adına iç açıcı görünüyor. Artık gönül rahatlığı ile yerli para üzerinden oyun ve içerik alış verişi yapabilirsiniz.

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONEEtiketler: steam türk lirası desteği, steam platformu,

Benzer Haberler