Sepetim
Boş
Menu
ÇEKİLİŞ

Haberler

THE WITCHER 3 WILD HUNT INCELEME

Witcher 1 ve 2 ile güzel bir basari grafigi yakalayan CD Project ekibi, üçüncü oyun ile destansi bir Witcher macerasini bizlere sundu.
1/17/2016 11:13:00 AM

Witcher 1 ve 2 ile güzel bir başarı grafiği yakalayan CD Project ekibi, üçüncü oyun ile destansı bir Witcher macerasını bizlere sundu. Oyun hakikate harika bir açık dünya yapısına ve dinamik bir ortama sahip. RPG unsularının çok güzel işlendiği ve hikayesi ile de ön planda olan ender yapımlardan biri olarak raflardaki yerini aldı.

MUHTEŞEM BİR OYUN ALANI

            Witcher 3’ün harika bir evreni var, yüzlerce görev ve her biri için ayrı ayrı yazılmış arka plan hikayeleri mevcut. Yan görevler dahi güzel bir şekilde ana görevlerle harmanlanmış, kaliteli görünüyor ve baştan savma durmuyor. Görev konseptinin en güzel tarafı ise, bunu size sunarken özgürlük vermesi. Birden fazla yapılacak şey oluyor ve bunların nasıl yapılacağı tamamen siz oyuncuya bırakılmış durumda. Ana karakterimiz Geralt, oyunun evreninde çok baskın ve oyuna çok uygun bir şekilde tasarlanmış. Oyunun genel yapısı, eşyaları çok önemli bir yapıya soktuğu için oyundaki her şey paraya bağlı. Para kazanmak, hakikaten oyunda büyük bir önem arz etmiş. Eşyaların tamiri için gereken parayı, tüccarlardan elde ettiğiniz eşyaları satarak karşılayabiliyorsunuz ama o eşyaların ayrıştırılabiliyor olması sizi sıkıntıya sokuyor ki bunu bile parayla yapıyorsunuz. Üstelik oyundaki altınlarınız yetenekler gereği sık sık yemeklere harcamanız gerekiyor. Yani maddiyat hiyerarşisini iyi değerlendirmeniz lazım.

MUHTEŞEM GÖRSELLER

Oyunun içi içe geçmiş ve harika harmanlanmış bir dünyası var, bu dünya unsurları RPG ögeleri tamamlanıyor. Etrafta gezmek, keşif yapmak ve yeni şeyler elde etmek resmen uzun soluklu bir oynanış gerektiriyor. Bu işin en iyi yanlarından biride grafiksel gerçekçilik. Nvidia gameworks grafik teknolojilerinden yararlanan The Witcher 3: Wild Hunt, türüne ve açık dünya unsurlarına rağmen harika bir görsellik sunuyor. Haritada yapabileceğiniz şeylerin bir sınırı olsa da bunları yapmak uzun sürdüğü için bu sınırların farkına çoğu zaman varmıyorsunuz. Açık dünya unsurları, elbette bir GTA 5 kadar aşırı değil, daha çok Dragon Age Inquistion’a benziyor. Her halükarda gelmiş geçmiş en iyi Witcher oyunu, serinin 3. Halkasını oluşturan Wild Hunt olmuş.

 

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONEEtiketler: Witcher 3 oyna, Witcher 3 indir,

Benzer Haberler